Aktualności » Weekend Oscarowy 2 - 4 marca

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów kina na specjalne pokazy filmów Twój Vincent oraz Wszystkie pieniądze świata podczas Weekendu Oscarowego 2 - 4 marca

Twój Vincent to polska produkcja nominowana do Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany.
27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Wszystkie pieniądze świata to oparty na faktach najnowszy film Ridleya Scotta, opowieść o porwaniu wnuka Jean Paula Getty’ego - najbogatszego człowieka świata, który bardziej niż rodzinę wydaje się kochać swoją fortunę. W filmie zobaczycie oscarową obsadę, za swoją rolę drugoplanową Christopher Plummer otrzymał nominację do Oscara. 
Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego - Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a po­rywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłan­nikiem Jean Paula Getty'ego, specjalizującym się w sprawach "nie do rozwiązania". 

Szczegółowe godziny seansów oraz bilety znajdziecie w zakładce Repertuar

Zapraszamy! 

Powrót do listy aktualności