Aktualności » Marzec w Kinie Kultura

Najciekawszą pozycją marcowego repertuary będzie spotkanie z Robertem Więckiewiczem połączone z bezpłatną dla widzów emisją filmu „Jak pies z kotem”.

Kino familijne ma w marcu w naszym kinie wyjątkowe miejsce – co tydzień zaprezentujemy zupełnie świeży film, każdy gromadzący setki tysięcy widzów w kinach w całej Polsce.

Od 8 marca jedno z największych zaskoczeń tego roku – „O psie, który wrócił do domu”. Tytuł szczególnie polecamy wszystkim tym, którzy płakali w zeszłym roku na filmie „Był sobie pies”, ponieważ scenariusz produkcji oparty jest na bazie książek, które napisał ten sam autor – W. Bruce Cameron.

Tydzień później na ekranie Kultury zadebiutuje urokliwa animacja dla wielbicieli kotów: „Sekretny świat kotów”. Pokochają ją nie tylko najmłodsi!

„Jak wytresować smoka 3” to propozycja na weekend 22 – 24 marca i jednocześnie najmocniejszy punkt marca pod kątem najmłodszej widowni. Trzecia część przygód Szczerbatka, Czkawki i Nocnej Furii to wspaniała opowieść o sile przyjaźni i walce dobra ze złem.

Miesiąc kończymy urokliwym, przygodowym filmem „Mia i biały lew”, która zabierze nas na daleką pustynię i doda trochę ciepła na wiosnę.

 

Dla dorosłych podobnie – co tydzień coś nowego i bardzo wyczekiwanego!

Od 1 marca, w ciągu dwóch weekendów kontynuujemy wyświetlanie mega hitu „Kobiety mafii 2”. Kto się nie dostał na seanse w premierowy weekend – zapraszamy.

8 marca, na ekranie pojawi się kolejna wyczekiwana polska premiera – film „Całe szczęście”. Tego dnia wszystkie mieszkanki Solca Kujawskiego będą mogły obejrzeć film w tym samym czasie co dziesiątki tysięcy Polek w innych miastach.

W weekend 15 – 17 marca zaprezentujemy największego zwycięzcę niedzielnej Gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Film „Green Book” zdobył aż 3 Oscary, w tym najważniejszą statuetkę, w kategorii Najlepszy film roku!

22 marca nie lada gratka dla wielbicieli filmów historycznych. Tym razem uznane Scorpio Studio i legendarny polski reżyser Władysław Pasikowski, wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego, biorą na warsztat życiorys Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Film „Kurier” to kino mocne, sensacyjne, pokazujące jedną z najciekawszych postaci w naszej historii wręcz jako polskiego Jamesa Bonda.

Tego dnia na naszym ekranie zadebiutuje także świetnie „Wspomnienie lata”, w którym jedną z ról zagra Robert Więckiewicz. 

29 marca na ekranie pojawią się aż dwa nowe filmy: fabularyzowany film dokumentalny o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej: „Miłość i Miłosierdzie” oraz „Córka trenera”. Ten drugi film to opowieść o trudach rodzicielskich, ze świetnym Jackiem Braciakiem w roli ojca przesadnie dbającego o dobrze zapowiadającą się karierę swojej córki, na pewno spodoba się wszystkim tym, którzy od filmu oczekują czegoś więcej. Wszystkie dotychczasowe pokazy festiwalowe gromadziły liczną publiczność i zachwycały zarówno widzów, jak i krytyków.

 

Zapraszamy!

Powrót do listy aktualności