Aktualności » Marzec w Kinie Kultura

Marzec zaczyna się już dziś, a widzów w Kinie Kultura czekają największe hity:

- „Doktor Dolittle” – najnowsza adaptacja popularnej książki dla dzieci. Tym razem w roli Doktora uwielbiany przez miliony Robert Downey Jr. („Iron Man”, „Sherlock Holmes”, „Avengers: Koniec gry”);

- ostatnie seanse filmu „Bad Boy”, czyli najnowszego filmu Patryka Vegi z rewelacyjnym Antkiem Królikowskim w roli głównej;

- „Harley Quinn: Ptaki nocy” – film superhero z uniwersum DC Comics z Margot Robbie w roli ekscentrycznej mścicielki. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana komiksów.

 

6 marca na ekranie debiutują:

- „Urwis” – urocza i przekomiczna bajka dla najmłodszych

- jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2020 roku, czyli „Sala samobójców. Hejter”. Po ogromnym sukcesie „Bożego ciała” Jan Komasa powraca do tematu zagrożeń w wirtualnym świecie i wspólnie z Mateuszem Pacewiczem (z którym współpracował również przy „Bożym ciele”) powraca do hitu z 2011 roku.

 

W piątek 13 marca na ekranie Kina Kultura pojawi się urokliwa animacja dla dzieci: „Bayala i Ostatni Smok” oraz:

- „Zieja” – nowy film Roberta Glińskiego o legendarnym warszawskim kapłanie – ks. Janie Ziei, kapelanie Szarych Szeregów i współzałożycielu Komitetu Obrony Robotników z rewelacyjną obsadą, w tym m.in. Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Sonia Bohosiewicz czy Rafał Zawierucha;

- „Parasite” – absolutna rewelacja 2019 roku! 4 Oscary, w tym pierwszy, historyczny Oscar w kategorii Najlepszy film dla filmu nieanglojęzycznego.

 

20 marca na ekranie aż cztery wyjątkowe premiery:

- „Sonic. Szybki jak błyskawica” – aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo (franczyza Sega), której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego (James Marsden). Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika (Jim Carrey), który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.

- „Skłodowska” to Hollywoodzko-Brytyjska produkcja o naszej wspaniałej rodaczce. Smaczku dodaje fakt, że Marię Skłodowską-Curie gra nominowana do Oscara Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”).

- ostatnia propozycja z okazji I Dnia Wiosny, to pierwszy polski slasher – „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Film opowiada o młodych ludziach, którzy mieli przeżyć świetny weekend bez Internetu i… nie przeżyli...

Na koniec miesiąca ponownie gorące premiery. Od 27 marca w kinie pojawią się:

- „Turu. W pogoni za sławą” – Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel - emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. 

- „Obraz pożądania” – Thriller z Mickiem Jaggerem w roli głównej. Jak gwiazda rocka poradzi sobie w aktorskim wydaniu? 

- „Dżentelmeni”, czyli Guy Ritchie jakiego wszyscy kochamy. Reżyser legendardnego „Przekrętu”, „Sherlocka Holmesa” czy ostatnio „Alladyna” powraca do komedii gangsterskich – gatunku, który przyniósł mu rozgłos, sławę i status kultu. Tym razem na współpracę z nim zgodzili się m.in.: Matthew McConaughey, Colin Farrell i… Hugh Grant.

 

 

Zapraszamy!

Powrót do listy aktualności